Na co se můžete těšit, když přijedete na RESET do Brna?

V minulém čísle Mozaiky jste si mohli přečíst stručnou kostru toho, co se pro vás chystá. Nyní vás seznámíme s podrobnějším průběhem víkendu. RESET 2020 totiž nebude jen setkáním u příležitosti oslavy 30 let obnovení samostatného Pionýra, ale budete mít i příležitost poznat Brno prostřednictvím místních vedoucích oddílů a také poměřit své síly, schopnosti a znalosti s jinými oddíly.

Na páteční večer kromě možnosti návštěvy blízkého koupaliště Riviéra připravujeme drobné soutěže mezi jednotlivci i celými oddíly. A i když přijedete později, protože do Brna cestujete z daleka, nevadí, určitě na nějaké to soutěžení bude čas další dny.

Sobota bude vyhrazena poznávání Brna, kdy budete mít možnost vybrat si z 30 zajímavých míst. Všem, kdo neznají Brno, určitě doporučíme procházku historickým centrem s průvodcem, mezi kterými budou vedoucí brněnských oddílů. Průvodce určitě nevynechá Starou radnici, kde je vystaveno brněnské kolo i drak a povykládá vám pověsti, které se k nim vážou. Dále například nahlédnete do katedrály sv. Petra a Pavla, kterou znáte z desetikoruny nebo navštívíte Zelný trh. Na náměstí Svobody pak uvidíte známý brněnský orloj ve tvaru nábojnice a o kousek dále brněnskou žirafu, tedy sochu Jošta Lucemburského na koni. Mimo to bude mít průvodce připraveno několik soutěží a hádanek, kterými zpestří celou procházku.

Kromě historického centra se můžete, již bez průvodce, vydat na další brněnská místa, aktuálně domlouváme například návštěvu nejvyšší budovy ČR (AZ Tower), hrad Špilberk, funkcionalistické vily Stiassni a Löw-Beer, hvězdárnu, technické muzeum či lamacentrum. V těsné blízkosti areálu ubytování se nachází muzeum Anthropos s vycpaným mamutem v životní velikosti, zábavní vědecký park VIDA! nebo lanové centrum Jungle Park.

No, a protože je toho hodně k vidění, můžete si něco nechat na neděli. Důležité však bude vrátit se do areálu ubytování v sobotu před večeří, protože na večer pro vás chystáme velkou oslavu již zmíněného výročí 30 let.

Stále ještě váháte, zda se vydat na RESET do Brna? Už teď se těšíme na první přihlášené pionýrky a pionýry z Ústí nad Labem, Kopřivnice nebo třeba Chomutova.